Історія акціонерного товариства «Проектно-технологічний інститут «Київоргбуд» (далі – інститут) починається з 1956 року зі створення Бюро по проектуванню організації робіт і впровадженню нової техніки та передових методів праці в будівництві, яке в подальшому перетворилось в окремий суб’єкт господарювання і стало провідним партнером серед структурних підрозділів системи Головкиївміськбуду.
З 1995 року розпочалась нова сторінка в історії інституту, діяльність якого пов’язана з розробкою проектної документації на нове будівництво та реконструкцію об’єктів промислової, житлової та соціальної сфери.
Серед об’єктів, до будівництва та реконструкції яких причетний колектив висококваліфікованих та досвідчених спеціалістів інституту, унікальні об’єкти, що є візитною карткою міста Києва: Золоті ворота та Києво-Печерська Лавра, Національна філармонія та Оперний театр, Палац культури «Україна» та Музей Великої Вітчизняної війни, Південний залізничний вокзал, навчально-лабораторний комплекс Національного медичного університету в м. Києві.
Також, серед об’єктів, по яким інститутом розроблено конструкторську та технологічну документацію з організації і технології будівництва, варто відзначити наступні:
- реконструкція Музею «Мистецький Арсенал» в м. Києві;
- будівництво адміністративно-готельного комплексу по вул. Гончара, 69 в м. Києві;
- будівництво торгово-офісного корпусу ТОВ «Аполло» по вул. Здолбунівській в м.Києві;
- будівництво Церкви Покрова Божої Матері УПЦ в м. Корсунь-Шевченківський Черкаської обл.;
- демонтаж будівельних конструкцій на Троїцькій площі в м. Києві;
- реконструкція НСК «Олімпійський».
Останнім часом значна увага приділяється розвитку електротехнічного напрямку в проектуванні. На замовлення ряду обласних енергопостачальних компаній (обленерго) інститутом розроблено та розробляється проектно-кошторисна документація з реконструкції електричних мереж та підстанцій різного класу напруги і конфігурації із застосуванням новітніх технологій, матеріалів та виробів найкращих світових виробників.
Також, у складі інституту функціонують підрозділи, що здійснюють випробування будівельних матеріалів і конструкцій та акредитовані у системі УкрСЕПРО з правом проведення сертифікаційних випробувань,
Ми пишаємось тим, що сьогодні інститут є автором та співавтором десятків державних стандартів для будівельної галузі, що фахівцями інституту створено унікальні прилади та установки для випробування будівельних матеріалів та виробів, які використовуються практично у всіх країнах СНД, що за участі саме наших спеціалістів розроблено низку професійних довідників.